technologia

Wojskowe technologie w pracy żołnierza

wojsko 01Każda osoba, która potrzebuje stabilnego zatrudnienia, a równolegle docenia ogromną ilość ruchu, może rozważyć pracę w armii. Jest kilka dróg stania się zawodowym wojskowym: ukończenie konkretnej akademii, przyjęcie się do służby przygotowawczej, lub poprzez udział w Wojska Obrony Terytorialnej.

Czytaj więcej: Wojskowe technologie w pracy żołnierza

Hybrydy – nasza przyszłość?

hybryda20Hybrydy stanowią coraz bardziej zdecydowany odsetek modeli udostępnianych w salonach. W ostatnim czasie już niemal każdy znany przedstawiciel działający w sektorze motoryzacyjnym umieszcza je w swoim katalogu. Doceniane bywają w pierwszej kolejności za aspekt ekologiczny. System odzyskiwania energii w trakcie pracy silnika albo ładowania z sieci zewnętrznej, pozwala dość znacznie obniżyć zużycie paliwa, także podczas przemieszczania się w zatorze drogowym, co przekłada się na redukcję emisji tlenku węgla. Korzystnie prezentują się również współcześnie wykorzystywane baterie, które zapewniają możliwość przejechać na motorze elektrycznym do 20 km w trasie oraz nawet do kilkudziesięciu km w mieście.

Czytaj więcej: Hybrydy – nasza przyszłość?

Niezwykłe technologie: lateks

lateks 01Lateks to nieprzeciętny materiał. jest pozyskiwany z soku mlecznego, jaki pochodzi z kauczukowców. Obecnie umiemy także uzyskiwać sztuczny lateks, który świetnie spełnia oczekiwania. To tworzywo na ogół kojarzy nam się z gadżetami erotycznymi, ale jego stosowanie jest znacznie większe i dużo bardziej uniwersalne. Naprawdę ten materiał może się okazać pomocny w każdej gałęzi biznesu.

Czytaj więcej: Niezwykłe technologie: lateks