Nowy Rok bez telefonów

Jak co roku o tej porze każdy zaczyna się szykować do nocy sylwestrowej. Wiadomo, każdy spędza ten wieczór w trochę inny sposób, ale wszyscy chętnie witają nowy rok. Zastanówmy się natomiast na dym, czy nie warto powitać nowego roku w nieco inny sposób niż zwykle.

 

Spróbujmy przez te dwa dni, odłożyć telefony na bok. Wyłączmy wszystkie portale i postarajmy się od tego wszystkiego odpocząć. Jeżeli to zrobimy, to zapewne większość już po chwili będzie odczuwała brak telefonu w ręce, albo też możliwości sprawdzenia co u naszych znajomych.

Natomiast dzięki temu, będziemy na spokojnie mogli skupić się na bliskich, z którymi będziemy świętować ten czas. Możemy też wyłożyć na stół gry planszowe i siedzieć przy nich nawet do rana. Nie będziemy musieli też co chwilę odrywać się od gry, czy rozmowy, żeby sprawdzić na komórce najnowsze wiadomości, czy też wydarzenia. Na pewno będzie to ciekawe rozwiązanie i kto wie, może nawet jakaś nasza mała tradycja, albo nawet początek „odstawienia” telefonu i wyleczenie się z nadużywania różnych portali na co dzień.