Uber vs. taksówkowe aplikacje

uberWczoraj pisałem o zamawianiu jedzenia online, więc siłą rozpędu – dziś o aplikacjach, z których korzystam już od dłuższego czasu, a które służą do wygodnego przemieszczania się po mieście. Mowa o Uberze i aplikacjach taksówkowych.

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o Uberze? Trzeba by chyba nie mieć w domu radia, ani telewizji, a w dodatku nie słuchać muzyki, bo wzmianki o nim pojawiają się nawet w niektórych utworach muzycznych. Największe zalety? Niska cena, możliwość zamawiania online, jak również płatność kartą. W samym samochodzie wszystko odbywa się bezgotówkowo, nie ma też problemu – czy dawać napiwek, czy nie.

taksówka onlineI generalnie prawdopodobnie Uber doprowadziłby do upadku sporą część firm taksówkarskich. Gdyby nie fakt, że ta branża też poszła z duchem czasu i uruchomiła aplikacje do wyszukiwania i zamawiania tradycyjnych taksówek. Od czasu gdy to odkryłem – odsunąłem Ubera na dalszy plan. Dzięki konkurencji ceny nie są wysokie, a i też można transport zamówić online oraz śledzić dojazd kierowcy. To naprawdę super wygodne, a jakoś mam więcej zaufania do profesjonalnego taksówkarza niż kierowcy amatora, który może być seryjnym mordercą czy coś...

Aplikacji jest kilka, ja korzystam z Cab4You. Intuicyjna, działa bez problemów (nie licząc Sylwestra), umożliwia wybranie taksówki najszybszej lub najtańszej, sporo korporacji jest tam dodanych. Jeśli jestem w błędzie i są lepsze aplikacje – dajcie znać.