Kultura w sieci – jak to dziś wygląda?

ebook g080478447 640Nie da się zaprzeczyć, że oddziaływanie serwisów streamingowych na kulturę jest czymś dostrzegalnym w ostatnim czasie. Możliwość transmitowania koncertów albo innego rodzaju eventów w tej samej chwili, czyli transmitowanie dźwięków na odległość to coś bardzo atrakcyjnego dla odbiorców, zwykle umożliwia też oszczędzić czas oraz pieniądze. A to, że dana osoba osobiście, z różnych przesłanek nie może w czymś wziąć udziału nie jest jakąkolwiek przeszkodą.

Metody internetowego streamingu wcześniej były związane z muzyką rozrywkową. Kolejno transmisje zaczęły dotyczyć portali społecznościowych. Na przykład, w serwisie Youtube prezentuje się nagrania z widowisk muzycznych. Relacje na żywo są obecnie tym, do czego użytkownicy sieci są przyzwyczajani. W związku z pandemią eventy kulturalne stały się wprost obowiązkiem, właśnie w wersji wirtualnej. I jest to pozytywnie odbierane.

Naturalnie, nic nie jest w stanie zastępować doświadczenia udziału w evencie kulturalnym na żywo. Jednak są sytuacje, w jakich streaming sprawdzi się idealnie. Na co dzień można też zrobić użytek z portali streamingowych, by oglądać najlepsze filmy oraz seriale. Katalog jest tak spory, że użytkownicy nie mają problemów z wyborem czegokolwiek w swoim guście. Wybraną z bardziej popularnych opcji jest rozpoznawalny w wielu krajach Netflix. Tym bardziej, kiedy dana osoba zamierza pozostawać na bieżąco z tym, co jest aktualnie hitem.

galeria3Użytkownicy doceniają głównie to, że mają wybór. Jeżeli chcą coś zobaczyć, to mają do dyspozycji dokładnie to, na co mają ochotę. Nie muszą czuć się ograniczeni. Na przykład, jeżeli jakaś produkcja nie wywoła w nich entuzjazmu, to mogą zdecydować się od razu na zobaczenie innych. Platformy streamingowe powodują, że wgląd do kultury w jakikolwiek sposób nie jest ograniczany. Każdy może samodzielnie wybierać, co ma w danej chwili ochotę zobaczyć i nie jest w jakikolwiek sposób ograniczany.