Literatura

Kontrola nasłonecznienia dla wygody czytania

library 2607146 640Czytelnie miejskie mają ogromne znaczenie dla krzewienia spuścizny kulturalnej w aglomeracjach miejskich. Obecnie architekci bardzo często wykorzystują nowe metody, przez które przebywanie w bibliotece jest przyjemne. Znaczącym szczegółem wpływającym zarazem na wygodę gości, jak również bezpieczeństwo książek, jest nasłonecznienie w pomieszczeniu.

Czytaj więcej: Kontrola nasłonecznienia dla wygody czytania

Autorskie konwenty

pexels henri mathieusaintlaurent 8348625Konwenty autorskie to interesujące eventy, jakie jednoczą powieściopisarzy z odbiorcami, tworząc przestrzeń do swobodnej wymiany myśli oraz wiedzy. Polska, bogata w obyczaje oraz twórczość literacką, okazuje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla zebrań owego charakteru. Wielu literatów planuje organizację spotkań autorskich w różnych miastach naszego kraju, aby przybliżyć się do jak największej publiczności.

Czytaj więcej: Autorskie konwenty

Prowadzisz bibliotekę? Sprawdź na co trzeba zwrócić uwagę

library g5be1c33c0 640Kierowanie biblioteką to nade wszystko dbanie o jej wyposażenie. Uzyskiwanie nowych dzieł oraz troska o obecnie posiadane to główne zadanie bibliotekarza. I nie chodzi jedynie o to, żeby troszczyć się o ich stan fizyczny. Wypada także zadbać o optymalne warunki składowania. Zatem także bezpieczeństwo w razie niespodziewanych sytuacji. Co jest w stanie się zdarzyć oraz jak sobie radzić? Rozpatrzmy to na wzorcu Wrocławia.

Czytaj więcej: Prowadzisz bibliotekę? Sprawdź na co trzeba zwrócić uwagę

Sztuka wychodzi na ulice

people g36a846723 640Nowoczesna twórczość artystyczna nie unika użycia najrozmaitszych materiałów, w szczególności rzeźba. Dzieła powstają dosłownie ze wszystkiego i w różnych formach. Od klasycznych gipsowych bądź ceramicznych płaskorzeźb, po metalowe kompozycje. Służąca ludziom od zawsze forma sztuki ukazuje się w każdej przestrzeni i niekoniecznie prezentuje tylko i wyłącznie dzieła sztuki. Gdzie w powszednim życiu jesteśmy w stanie ujrzeć sztukę, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy? Jaki budulec cechuje tak duże funkcjonalności?

Czytaj więcej: Sztuka wychodzi na ulice