Literatura

Prowadzisz bibliotekę? Sprawdź na co trzeba zwrócić uwagę

library g5be1c33c0 640Kierowanie biblioteką to nade wszystko dbanie o jej wyposażenie. Uzyskiwanie nowych dzieł oraz troska o obecnie posiadane to główne zadanie bibliotekarza. I nie chodzi jedynie o to, żeby troszczyć się o ich stan fizyczny. Wypada także zadbać o optymalne warunki składowania. Zatem także bezpieczeństwo w razie niespodziewanych sytuacji. Co jest w stanie się zdarzyć oraz jak sobie radzić? Rozpatrzmy to na wzorcu Wrocławia.

Czytaj więcej: Prowadzisz bibliotekę? Sprawdź na co trzeba zwrócić uwagę

Sztuka wychodzi na ulice

people g36a846723 640Nowoczesna twórczość artystyczna nie unika użycia najrozmaitszych materiałów, w szczególności rzeźba. Dzieła powstają dosłownie ze wszystkiego i w różnych formach. Od klasycznych gipsowych bądź ceramicznych płaskorzeźb, po metalowe kompozycje. Służąca ludziom od zawsze forma sztuki ukazuje się w każdej przestrzeni i niekoniecznie prezentuje tylko i wyłącznie dzieła sztuki. Gdzie w powszednim życiu jesteśmy w stanie ujrzeć sztukę, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy? Jaki budulec cechuje tak duże funkcjonalności?

Czytaj więcej: Sztuka wychodzi na ulice

Przyjemna lektura w przyjemnym miejscu

pexels karolina grabowska 4218588Każdy preferuje własny sposób na spędzanie wolnych chwil. Literatura, prace plastyczne, praktykowanie biegów – możliwości jest masa. Jednym z chętnie praktykowanych w ostatnim czasie upodobaniem jest hodowanie roślin. Sprzęga się ono z nieustannym przyswajaniem wiedzy praktycznej, zaś wtedy ochoczo korzystamy z publikacji. Co atrakcyjne, jest to zajęcie, jaka umożliwia splatanie różnych upodobań jednocześnie. Jak rozpocząć przygodę z ogrodnictwem? Czy jest to czynność tylko i wyłącznie dla pełnoletnich? Jakie przynosi nam pozytywy?

Czytaj więcej: Przyjemna lektura w przyjemnym miejscu