Czy opłaca się mieć samochód?

posiadanie samochoduTo oczywiście zależy. Między innymi od zawodu, jaki wykonujemy, gdzie mieszkamy i co lubimy robić w wolnym czasie. Pewne jest jednak, że aby posiadanie samochodu nas nie zrujnowało finansowo, trzeba wybrać auto tanie w eksploatacji. Np. francuskie – peugeota, citroena czy renault.

Pojazdy produkcji francuskiej są na rodzimych ulicach niezmiernie popularne. Jest to związane z kilkoma czynnikami, zaś najważniejsze spośród nich to bezsprzecznie relacja ceny do jakości, jak również nieduże koszty eksploatacji. Są to również auta raczej bezawaryjne. Trzeba wszakże pamiętać o ich adekwatnej eksploatacji oraz częstych wizytach u mechanika.

Auta produkcji francuskiej bowiem eksploatują się tak jak wszystkie inne. Co wszelako intrygujące, auta od firm typu Peugeot czy Citroen, posiadają pewną kardynalną wadę. Albo atut, w zależności od punktu widzenia. Idzie o rozwiązanie, którym jest tylna belka. Z jednej strony podzespół ów oddziałuje na zwiększony komfort podróży oraz nader mocną przyczepność. Z drugiej jednakowoż - dość szybko ulega zużyciu. Zwłaszcza na polskich, dziurawych drogach. Nie da się bowiem zaprzeczyć - pojazdy jak Citroen czy Renault nie były projektowane z myślą o dziurach i nierównościach, na jakich chociażby i samochód terenowy od czasu do czasu jest w stanie odmówić posłuszeństwa.

Nie miejmy złudzeń, belka skrętna w którymś momencie ulegnie awarii. Rzecz jasna dużo zależy od nas samych i jesteśmy w stanie wydłużyć jej dobre funkcjonowanie. Regularne wizyty w warsztacie i regeneracja najbardziej zniszczonych elementów bez wątpienia sprawią, iż dłużej będziesz się cieszył bezpieczną jazdą własnym samochodem produkcji francuskiej. Jednakowoż za jakiś czas przyjdzie tenże moment, kiedy niezbędna stanie się wymiana tylnej belki - nic na to nie poradzisz.

naprawy samochodów

Pamiętajmy, że samochód to też regularne naprawy, które potrafią być bardzo kosztowne...

Jakie sygnały wskazują na to, że najwyższa pora pofatygować się do autoserwisu? Istnieje ich trochę, natomiast wyliczyć w tym miejscu można nade wszystko dziwne stukanie pojawiające się na tyłach samochodu, zmniejszoną przyczepność i gorszy standard jazdy, jak również - w ekstremalnej sytuacji - pochylanie się kół. Nie warto ryzykować naszego zdrowia. Zakładów trudniących się naprawą tylnej belki znajduje się na terytorium Polski trochę, w związku z tym uda się coś odszukać bez większych problemów. Swoją drogą musimy pamiętać, żeby zlecić ów proces ekspertom. Nie chcemy w końcu musieć wybierać się do autoserwisu na nowo za parę miesięcy.

Wymiana tylnej osi to proces, który zajmuje zazwyczaj kilka godzin i można go wykonać na miejscu. Nie jest to też przyjemność bardzo droga i raczej zmieści się w kwocie maksymalnie 1000 zł. Oś tylna po regeneracji wpłynie na wygodę jazdy samochodem, jednakże przede wszystkim - podwyższy bezpieczeństwo jazdy. A na tym w końcu niepodobna oszczędzać.