Książki z akcją w galerii sztuki

  • Kategoria: Inne
  • Opublikowano: środa, 23 październik 2019 16:51
  • Super User
  • Odsłony: 557

galeria3

W galeriach sztuki toczy się sporo akcji ksiażek. Dlatego też galerie sztuki często organizują lekcje dla szkół i zapraszają do siebie wycieczki złożone z maluchów. To dobry pomysł, by skorzystać z takiej okazji.

Jednym z takich miejsc, gdzie można zabrać dzieci – czy to ze szkołą, czy w ramach rodzinnego wyjścia – są galerie sztuki współczesnej. Często są ciekawsze niż standardowe muzea i wykorzystują np. beton architektoniczny, [link]. Zwykłe przedmioty zamieniają się w prawdziwą sztukę. Betonowe pyty na ścianę mogą zyskiwać zupełnie nowe znaczenia. Obcowanie ze sztuką jest bardzo ważne – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Powinno to się robić jak najczęściej, a najlepiej wyrobić sobie nawyk. Obcowanie ze sztuką przynosi wiele korzyści – stajemy się kulturalnymi osobami, którym nie brakuje tematów do rozmów.

galeria8Zresztą, często i same budynki galerii są prawdziwymi dziełami sztuki. Wykorzystują np. beton architektoniczny – elewacja jest wówczas jedyna w swoim rodzaju. Pozwala to dzieciom spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. No bo kto by pomyślał, że betonowe płyty na ścianę mogą być prawdziwą sztuką?

Zobacz też: https://www.modernconcrete.pl/plyty-scienne-wewnetrzne/