Nietypowa twórczość - czyli rzeźby z użyciem odpadów metalowych i nietypowych części

museum g52548190b 640Sztuka jest elementem życia, który kojarzymy z pięknem. Kiedy słyszymy to słowo nasz umysł wytwarza obrazy uwieczniające zachwycające widoki, wytworne rzeźby lub portrety atrakcyjnych osób. Lecz czy nie jest to starodawne i staromodne wyobrażenie twórczości? Można by pokusić się o teorię, że tak dokładnie jest. Ponieważ wszelakie elementy ludzkiego życia ewaluują, analogicznie dzieje się w kwestii twórczości. Nowocześni artyści próbują dostrzec urok, nie tylko w oczywistych obszarach i elementach. Poszukują go też w szpetocie i z pozoru niepotrzebnych przedmiotach takich jak odpady metalowe.

Kiedy kupujesz nową kuchenkę, kolejny telewizor, stary sprzęt zawozisz na złom. Pomyśl, że znajomy zaprasza ci na ekspozycję twórczości nowoczesnej. Decydujesz się i już następnego dnia wybieracie się do galerii. Wkraczasz na wystawę a tam, dostrzegasz własny odbiornik tv i złom stalowy tworzący razem centralną instalację. Zwiedzający podziwiają go i potakują głowami z uznaniem. Jest to dla ciebie cokolwiek szokującego, lecz zaczynasz zdawać sobie sprawę z takiego faktu, że odpady metalowe to nie tylko bezużyteczne śmieci. Abstrahując od tego, że jest możliwość na nim zarobić. Dlatego warto poznać ceny skupu złomu we Wrocławiu.

Artyści szukają weny w licznych lokalizacjach. Jedni znajdują ją podczas spacerów po mieście, a inni, wybierając się na auto złom. Zakupione tam części wykorzystują następnie do stworzenia niepowtarzalnych dzieł sztuki. Wybrane z nich trafiają na czasowe ekspozycje. Inne, znajdują stałe miejsce i cieszą oko miłośników twórczości nowoczesnej przez długi czas. Skup złomu samochodowego cieszy się sławą pośród mechaników i miłośników samochodów, którzy poszukują tam części zamiennych. Można tam jednak zobaczyć również artystów, kupujących kierownicę lub stary zderzak. Być może są to części rzeźby, która wkrótce odniesie ogromny światowy sukces.

garden waste gf3edad8df 640Skup złomu jest nierzadko punktem spotkań regionalnych artystów, którzy mają świadomość, że mogą tam spotkać skarby, które wykorzystają do ich współczesnych instalacji. Znajdziemy tam też zbieraczy puszek oraz osoby przywożące wyeksploatowane, niepotrzebne urządzenia. Mamy okazję tam zobaczyć, jak twórczość spotyka się z szarą rzeczywistością. Jak uroczo i bezkonfliktowo się komponują, nie wchodząc sobie w paradę.