Nowoczesne inspiracje z Japonii

tea gb46080701 640Dynamicznie dokonujący się rozwój innowacyjnych technologii dostarcza ludzkości szereg możliwości w wielu sferach życia. Zmiany nie omijają też sektora turystycznego. Właściciele hoteli muszą celować w innowacje, aby utrzymać pozycję rynkową. Co powiesz na nocleg w kapsule?


Nowe metody w hotelarstwie
Mimo że niejednej osobie kabiny do spania, zamiast hotelowego pokoju mogą jawić się jako nierealna usługa, to takie opcje stają się z każdym rokiem bardziej popularne. Chętnych do wypróbowania takiej oferty nie brakuje. Jeśli interesuje Cię hotel kapsułowy w Polsce, można taki znaleźć w kilku miastach naszego państwa. Kluczową ideą przyświecającą tej metodzie, jest racjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Hotel kapsułowy. Co to takiego?
Objaśnijmy więc, co właściwie oznaczają hotele kapsułowe. Są nimi punkty noclegowe, gdzie standardowy kwaterunek zastąpiony jest zamykanymi komorami. W większości przypadków znajduje się tam jedynie materac do spania, a niekiedy radio i odbiornik telewizyjny. Taka koncepcja pochodzi z Japonii. W państwie tym pierwszy tego typu hotel otworzono w 1979 roku. Aktualnie idea ta upowszechniana staje się w wielu państwach na świecie, także w Polsce.
Wybrane hotele kapsułowe odznaczają się różnym poziomem i dodatkowymi usługami oferowanymi w obiekcie. Odgrodzenia komór mogą być wykonane z różnych tworzyw, w tym z drewna, tworzyw nienaturalnych, a nawet mogą być metalowe. Rzeczy osobiste można natomiast zaś w odpowiednich miejscach bądź sejfach.
high rise g5660cce18 640Ile kosztuje nocowanie w kapsule?
Zapewne wiele osób zastanawia się, jak kształtują się ceny hoteli kapsułowych. Mimo że stanowią one innowacyjną opcję, to koszt takiego noclegu z reguły nie jest wysoki. W Warszawie działają przykładowo obiekty, gdzie kabiny noclegowe można zarezerwować w cenie już od ok. 50 zł za noc.
Należy w tym miejscu dodać, że cena za nocowanie w zlokalizowanym na terenie Japonii obiekcie tego typu może okazać się kilkakrotnie większa. Szczególnie w przypadku tematycznych hoteli kapsułkowych. Szeroka grupa tego typu obiektów prosperuje np. w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.