Bezpieczna scena plenerowa to nie tylko konstrukcja

dj 1531431 640Wydarzenia plenerowe szczycą się ogromną sławą. Najczęściej w ich obrębie przygotowywane są festiwale, natomiast można również uczestniczyć w interesujących eventach tematycznych. W wakacje ściągają one dużo widowni. Z tego powodu osoby odpowiedzialne za organizację takiego widowiska muszą zatroszczyć się o to, żeby na równi plan występów, ale też kwestie techniczne zostały przygotowane na wysokim pułapie.

Podstawą tego typu widowiska jest scena. Atrakcje w trakcie występu na żywo zależą głównie od przestrzeni a także jak będzie przyszykowana. Zawodowcy, jacy parają się ustawianiem estrady, sprzęty jakimi są pilarki łańcuchowe mają w podstawowym ekwipunku. Ich przeznaczeniem pozostaje to, aby zlikwidować z wybranego terenu przeszkadzające zarośla. Dzięki temu scenę łatwiej rozłożyć stabilnie i zagwarantować bezpieczeństwo występujących na niej artystów. Od jej trwałości zależy również to, czy gadżety, sprzęt muzyczny i elementy nagłośnienia nie zostaną zniszczone. W związku z tym, piły elektryczne łańcuchowe okażą się niezbędne także chociażby do skrócenia wystających nad sceną gałęzi.

Właściwe przyszykowanie obszaru, na jakim zamontowana zostanie scena to nie jedynie usunięcie zbędnej roślinności. To również tak pospolite prace, jak koszenie. Tutaj przydadzą się wykaszarki, pozwalające na zwinne skoszenie traw w wyznaczonym terenie. Technicy ustawią estradę wielkością przystosowane do charakterystyki zdarzenia. Po podwyższeniu zamontowane będą również kratownice, które nie tylko oddziałują na wytrzymałość podium, lecz również służą przy montowaniu głośników, lamp i ozdób. Na wydarzeniach plenerowych niezbędne jest też przykrycie dachowe, wspierane na solidnych belach i nośnych słupach, wykonanych z aluminium.

tree 4567686 640Rzecz jasna, każda scena musi być dostosowana do specyficznych wymagań i charakterystyki zdarzenia, a więc korzystanie z narzędzi takich jak niwelator optyczny jest zasadne, żeby skalibrować na jakiej wysokości zamontować konkretne z elementów. Sprzęt tego typu sprawdzi się na przykład przy zakładania schodków, ale także wymierzeniu wyrównania terenu i dostosowaniu zamocowań. Nawiązując współpracę z ekipą, która oferuje zaopatrzenie przemysłu z pewnością naszykuje się wzorcową estradę na każdym obszarze.