Kilka zaawansowanych sposobów, by być bardziej eko

alternative alternative energy clean 159397Zazwyczaj w kontekście ekologii mówi się o prostych zmianach, które nie kosztują wiele wysiłku, nie są tez specjalnie drogie. Dzisiaj wiemy jednak, że to może być za mało i musimy pójść w naszych staraniach dalej, np. przestawiając się na ogrzewanie energooszczędne. Poniżej kilka sposobów, których wprowadzenie będzie wymagało trochę zamieszania i nakładów finansowych, ale warto to zrobić dla przyszłości naszej planety.

Wyżej padł już przykład takiej zmiany, czyli zupełnie nowy sposób ogrzewania domu czy mieszkania. Jest to szczególnie ważne, jeśli teraz źródłem ciepła jest piec węglowy, czyli najgorsze możliwe rozwiązanie dla środowiska. Pomyśl o zmianie na energooszczędne ogrzewanie elektryczne, dzięki któremu przysłużysz się do poprawy jakoś powietrza. Możesz pójść też o krok dalej i zainteresować się, które firmy oferują sprzedaż energii elektrycznej z paneli słonecznych. Dzięki temu wpłyniesz nie tylko na swoją okolicę, ale i cały system energetyczny. Generalnie zmiana sprzedawcy energii może być dobrym pomysłem – wybierz tego, który szczycie się wykorzystaniem energii odnawialnej, na przykład oferuje sprzedaż prądu z paneli słonecznych albo elektrowni wiatrowych.

e samochód2Kolejna opcja to zmiana samochodu. Tutaj właściwie są dwa warianty. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, możesz całkowicie zrezygnować z własnego pojazdu i korzystać z możliwości wynajmowania samochodów elektrycznych na minuty. Tego typu pojazdy są raz na jakiś czas transportowane na stacje ładowania samochodów elektrycznych. Koszt wynajmu nie jest może najniższy, ale daje ci duży komfort: nie musisz jeździć na stacje paliw, opłacać ubezpieczeń i martwić się o serwisowanie. Pieniądze ze sprzedaży własnego auta możesz przeznaczyć na inwestycję w ogrzewanie energooszczędne w domu. Poza dużymi ośrodkami, gdzie wynajem już nie jest możliwy, warto rozważyć wymianę samochodu na elektryczny lub hybrydowy. Oczywiście, to już drogi interes, zwłaszcza że koniecznym zakupem będzie też stacja ładowania samochodów elektrycznych. Potraktuj to jednak jako inwestycję w przyszłość swoją i swoich dzieci. Jeśli skorzystałeś z możliwości zmiany sprzedawcy energii na takiego, który pobiera ją ze źródeł odnawialnych, to ładowanie samochodów elektrycznych będzie naprawdę ekologicznym rozwiązaniem.