Czytanie znakomitym sposobem na rozwinięcie wyobraźni

To, że czytanie ma pozytywny wpływ na naszą ortografię wie każdy. Dodatkowo też zdajemy sobie sprawę z tego, że dzięki czytaniu, ładniej się wypowiadamy i z lekkością możemy budować zdania.

 

Ma na to wpływ bogate słownictwo wykorzystywane przez pisarzy. Dzięki temu osoby, które sporo czytają mają też większą łatwość w pisaniu.

 

Natomiast czytanie wpływa również na rozwój wyobraźni. Kiedy czytamy w głowie zaczynają nam się przewijać obrazy. Często dzięki odpowiednim opisom jesteśmy sobie w stanie wyobrazić dokładnie opisywaną postać. Nasza wyobraźnia jest na tyle silna, że często możemy nie być zadowoleni z ekranizacji przeczytanej książki, ponieważ aktorzy odtwarzający role, są inni niż ci, których sobie wymyśliliśmy.

 

Dzięki temu, że dużo czytamy łatwiej jest nam sobie wyobrazić dużo więcej rzeczy, ponieważ jesteśmy w tym już wyćwiczeni. Może nam to ułatwić życie, czy też ukierunkować naszą przyszłość. Z bogatą wyobraźnią można zostać pisarze, czy też grafikiem, który musi umieć stworzyć unikalne logo, czy rysunek.