Słuchawki to nie jedyny sposób, by słuchać muzyki bez narzekań współmieszkańców

  • Kategoria: Inne
  • Opublikowano: czwartek, 07 marzec 2019 15:07
  • Super User
  • Odsłony: 815

duże słuchawkiRadość z posiadania swojego mieszkania ma szansę nierzadko zostać zniszczona przez jeden mały aspekt. Aspektem tym mogą być przykładowo hałaśliwi sąsiedzi. Niesłychanie ciężko jest trafić na sąsiedztwo, które przystosowane jest do naszego stylu funkcjonowania.

 

Jedni mieszkańcy bloków imprezują całymi nocami, jak na przykład uczniowie szkół wyższych. Kolejni posiadają małe dzieci, a kiedy żyją nad nami - tętent niewielkich odnóży, dochodzący do nas z góry o brzasku to jakby standard. Jeszcze kolejni lokatorzy mogą być głusi, zatem ich odbiornik telewizyjny w dzień i w nocy bywa włączony i głośny do maksimum. Następni sąsiedzi się sprzeczają po nocach albo ciskają talerzami w ściany. Niekiedy nasze mieszkanie zdaje się być za głośne przez zatłoczoną czteropasmówkę przed budynkiem. Kolejnym razem nasze pokoje znajdują się za ścianą korytarza, a my słyszymy każdy ruch z klatki, jak ktoś przechadza się po schodach lub schodzi.

 

Na nieszczęście budowle stawiane za pomocą ogromnych płyt oraz kamienice zazwyczaj mają mury, przez które słychać absolutnie wszystko. Kolejny kłopot ukazuje się w momencie, w jakim to nie tylko mieszkańcy sąsiednich mieszkań utrudniają życie nam, lecz jeżeli to także my lubimy na full słuchać muzyki, bądź też balangować z przyjaciółmi. Wszakże piosenkarze także muszą w bloku mieć swój dom, a czasami nie posiadają wystarczająco pieniędzy, by w trakcie wszelkiej wielogodzinnej sesji ćwiczeniowej dzierżawić osobiście specjalną wyciszoną halę.

 

paneleAby być w stanie hałaśliwie odtwarzać swoje ulubione kawałki we własnym domu, nie wystawiając się jednocześnie na gniew współmieszkańców bloku, można najzwyczajniej w świecie wyciszyć własne mieszkanie. Istnieje kilka efektywnych technik na wygłuszanie domu w np. bloku mieszkalnym. Pierwszym z nich mogą być płyty dźwiękowe, które nie licząc hamowania dźwięku także dobrze się prezentują. Innym pomysłem jest dodatkowy strop, który, nabity wełną mineralną lub podobnym surowcem dobrze hamującym akustykę - ma szansę uspokoić nas i zniwelować dźwięki dochodzące z mieszkania nad nami. Jednakowo da się uczynić z pozostałymi ścianami i dostawić ich dodatkową powierzchnię, wykorzystując hamujące dźwięk materiały pod płytą z gipsu i kartonu lub panelami z betonu architektonicznego.