Tanie wakacje? Wykorzystajmy technologie XXI wieku

podróżowanieWakacje, zwłaszcza te zagraniczne, często wciąż kojarzą się w Polsce z czymś ekskluzywnym. Tymczasem nie trzeba być milionerem, żeby zobaczyć kawał świata. Wystarczy mądrze zarządzać funduszami, a w wyszukiwaniu ofert wykorzystać nowoczesne technologie.

Rzecz najbardziej oczywista to wyszukiwarka internetowa. Nie trzeba zawsze przecież jeździć z drogimi biurami podróży, gdzie 1/3 kosztu wyjazdu to opłata za brand. I poczucie bezpieczeństwa – że skoro duże biuro, to nic się nie stanie. Oczywiście jest to bardzo ważne. Wcale jednak małe biuro podróży nie jest synonimem ryzyka. A moim niedawnym odkryciem – dzięki dobremu researchowi w wyszukiwarce właśnie - są tzw. klub podróżnicze. Proponuję wejść chociażby na solisci.pl i przeczytać, na czym to polega. W skrócie – jeździmy z pasjonatami, którzy wiedzą, jak zaoszczędzić na takim wyjeździe. Na biletach samolotowych, zakwaterowaniu, wyżywieniu etc. Nam samym za to taka wyprawa oszczędza wiele stresów, jakie wiążą się z jej organizacją we własnym zakresie. I pojechać można prawie wszędzie – od Kolumbii, przez Tajlandię, po Chiny czy też całą podróż koleją transsyberyjską – sprawdź. Możliwości są praktycznie nieograniczone. A koszty? Nie tak duże, jakbyśmy intuicyjnie się spodziewali.

tanie lotyPomysł numer 2 – rejestracja na najpopularniejszych wyszukiwarkach lotów. Jest ich trochę, warto je na początku przejrzeć, sprawdzić ich „usability”, zobaczyć, które nam pasują. A potem ustawić alerty cenowe na trzech-czterech stronach tego typu. Bilety lotnicze można „ustrzelić” w naprawdę rewelacyjnych cenach. W zależności od odległości ta cena rzecz jasna będzie się wahać, ale czasem rabaty są naprawdę ogromne. Jeśli bardzo nie ogranicza nas termin i nie musimy brać urlopu z dużym wyprzedzeniem – podróżniczo jesteśmy panami swojego losu. I koszt transportu samolotem zupełnie przestaje być problemem.

Warto również zainteresować się szeregiem aplikacji podróżniczych na smartfona. Począwszy od tych samolotowych, po informujące cię o super ofertach last minute. Nie każdy oczywiście może sobie pozwolić, by podjąć decyzję o wyjeździe dosłownie z dnia na dzień. Jeśli jednak mamy taką możliwość, warto korzystać. Można wtedy pojechać w ciepłe kraje dosłownie za półdarmo.