Gadżety, które warto mieć w somochodzie

auto14Mamy początek XXI stulecia. Naokoło nas nieustannie rzeczywistość zadziwia nowymi, wciąż bardziej przyjaznymi użytkownikowi pomysłami. I to we wszystkich dyscyplinach. Nie może być inaczej także w dziedzinie motoryzacyjnej. W jaki sposób się przejawia to dążenie do nowoczesności?

Pojazdy z salonu posiadają do wyboru krocie dodatków, które są warte znaczne pieniądze. Rzeknijmy jednakże otwarcie - bryka prosto z salonu to nie jest najpopularniejszy widok na polskich drogach. Mnóstwo Polaków podróżuje autami doświadczonymi, a nawet jeśli je zmienia, to i tak najczęściej na inny wóz z drugiej ręki. Z tej przyczyny nadchodzą rozliczne gadżety, jakie da się dokupić samodzielnie, a dzięki którym także w nastoletnim wozie poczujemy się jak w mercedesie klasy E.

Coraz większą sławę osiąga przykładowo wyświetlacz HEAD UP DISPLAY. Rzuca on podpowiedzi z urządzenia nawigującego lub pozostałe informacje bezpośrednio na przednią szybę. Na skutek tego nie musimy odrywać wzroku od szosy, podczas gdy korzystamy z sugestii nawigacji. Warto się namyślić nad takowym zakupem. Już teraz jest to opcja całkiem dogodna cenowo, a pożytki z jej używania są bezdyskusyjne. Jednakowo coraz powszechniejsze robią się rejestratory jazdy. Małym kosztem dają możność jazdy bez obciążenia, iż w wypadku nagłej sytuacji na trasie nie będzie dowodów na naszą niewinność. Ich pojemna karta pamięci zapewnia skuteczne rejestrowanie nawet w wielokilometrowej drodze. Nie sposób zignorować kamerę cofania tudzież czujniki parkowania - jak wielu zarysowań na karoserii można z ich wykorzystaniem ustrzec się! Pośród dinksów do auta mieszczą się też de facto oryginalne idee, jak na przykład nakładka na kierownicę z elementem kierującym do telefonu lub nawigacji albo zarządzana pilotem etykieta na tylną szybę, pozwalająca np. zademonstrować kolejnemu kierowcy uśmiech czy też podziękować za wpuszczenie. Mała sprawa, a raduje, z jakiej przyczyny więc z niej nie korzystać?

auto15Dodatków do czterech kółek znajdziemy na rynku wiele, a ich koszty i przydatność czasem nie idą obok siebie. Pomimo tego należałoby spojrzeć i wybrać spośród nich to, co poprawi nam wygodę jazdy i wpłynie na jej pewność. W tych zakresach lokaty w żadnym wypadku dosyć!