Gadżety narciarzy - które wybrać?

gogle technologieCzy jest ktoś, kto nie uwielbia bajerów? Każda osoba ma jakiegoś fioła, niekoniecznie na temat bajerów i zabawek oczywiście, no chyba że uprawia się taki sport, jak zjeżdżanie na desce po stokach albo jazda na nartach. Wtedy akcesoria nie tylko cieszą, ale również umilają zjazdy ze stoków.

Nie mowa tu tylko o zabawkach, ale o użytecznych przedmiotach, które najzwyczajniej w świecie uważa się za bajery. Bez nich także da się uprawiać sporty zimowe i cieszyć z danej aktywności, jednak niektóre akcesoria uatrakcyjniają, a także często też po prostu usprawniają uprawianie sportu.

Z pominięciem naturalnie najważniejszego zestawu snowboardowego, czyli deski, butów, nauszników oraz rękawic (najlepiej takich, w jakich bez problemu obsłuży się smartfona), z elementów uzupełniających wymienić można na przykład gogle sportowe, bez których po śniegu zjeżdżać się nie uda. Nie mówi się tu tutaj o okularach leczniczych ma się rozumieć, lecz o goglach dla sportowców. Poza tym każdy wyczynowiec powinien mieć ochraniacz głowy, z czym im droższy, tym bardziej pewny.

ubraaniePosiadając w komplecie prymarne wyposażenie, przydałoby się to jakoś wozić. Można więc pomyśleć nad niekonwencjonalnym, niezbyt ciężkim i wygodnym etui na transportowanie całego zestawu narciarza. Ważne jest także, by zainwestować w specjalną wysuszarkę do kombinezonów narciarskich, które przepocone i brudne błotem, i mogą zwyczajnie na kaloryferze nie doschnąć przez noc. Poza tym trzeba także odpowiednio troszczyć się o swój osprzęt, nie wolno więc przeoczyć pamiętania o awaryjnych elementach, a także o smarowidłach, woskach do naszych desek. Należy także zastanowić się nad koniecznością zakupu ochraniaczy na kości i tym podobne.

Z ekstra gadżetów zakupić można dobrze utrzymujący ciepło termos. Gorący napój na stoku nie może być nigdy złym wymysłem. Jeśli mowa o ociepleniu się, warto także pamiętać, iż po powrocie ze stoku nie jednorazowo przez długi okres czasu można nie dochodzić do siebie, jeśli nie posiada się ciepłego sweterka, obuwia… i bielizny. Choć mogłoby się wydawać inaczej, ciepła bielizna, a to także można uznać swego typu akcesoriami.